Dersler

Meditasyon & Pranayama (Freemium)

Mindfulness temelli çalışmalar ile beden ve nefes farkındalığına alan açan, meditasyon ve farkındalık pratiklerinin sunulduğu seanslardır. 

Kendine bir boşluk yaratmak ve yerleşmek istersen Oasis'in kapısını açman yeterli!

Seanslara dilediğin ücreti ödeyerek katılabilirsin.

Freedom Vinyasa

Bedenin en küçük parçaları ile temasa geçebileceğin, bu temasın bir akış içerisinde seni bir bütüne taşıyacağı bu derslerdir. 

Akışın içerisinde, bedeninin sınırlarını ve zihnin sınırlandırmalarını fark ederken, bedenin poza değil, pozun bedenine yerleşmesine alan açmak istersen bu ders senin için!

Matta buluşalım!

Yin Yoga

Yin yoga kaslar ile değil, bütün vücudumuzu saran bağ dokular ile çalışır. Bütün vücudu serbest bırakarak girilen pozlarda dokuların yumuşayabilmesi için uzun süre kalınır.

Bedensel etkileri kadar duygusal olarak da güçlü bir çalışma olan Yin Yoga’da pozların içerisinde uzun süre kalmak, yavaşlamayı, yumuşamayı, bırakmayı ve güven duygusunu hatırlamak için matta buluşalım!

Her Seviye- All Levels Yoga

Yoga uygulamasında temel olan bedendeki hislere odaklanma anlayışının, derse katılan öğrencilerin fiziksel deneyimlerini gözeterek farklı varyasyonlar sunularak verildiği derslerdir.

Yoga 1 dersleri ile temel pozları kavramanın ardından; deneyiminin keyfini çıkaracağın bu ders senin için!

Matta buluşalım!

Yoga Orta-İleri

Yoga pratiğine uzun zamandır devam eden, daha güçlendirici pozları denemek isteyenlere açık, dayanıklılık ve hiza araştırmasına dayanan derslerdir.

Dinamik, eğlenceli, hayata başka yönden bakacağın pratikleri seviyorsan matta buluşalım!

Yin Yang Yoga

Yin ve Yang'ın dengesini ve bir aradalığını hissedebileceğin, kaslar (yang) üzerinde çalışırken; bağ dokularının  (yin) rahatlaması üzerine oluşturulmuş sekanslardır. 

Yumuşaklığın içindeki gücü keşfetmek istersen matta buluşalım!

Ashtanga Yoga

Beden, zihin ve ruhun birleşmesi için her uygulayıcının ilerleyebileceği bir dizi adım olan bir dizi duruş içerir. Nefesin kontrolü sayesinde zihni kontrol edebilmeyi deneyimleyebilmen için alan açar.

Nefes ile hareket etmek, ashtanga yoga pratiğinin meditatif yönünün özüdür.

Akış, güç ve denge içinde kalma pratiği için matta buluşalım!

Iyengar Yoga

Yoga pozlarının vücuda ve zihne derin etki etmesi için ideal pozlamayı workshop derinliğinde anlatan derslerdir. Farklı beden yapısına göre pozun nasıl modifiye edilmesi veya desteklenmesi gerektiğinin aktarıldığı derslerdir.

Poza yerleşirken, an be an bedenin ve nefesin farkındalığı ile kalmak için matta buluşalım!

Kundalini Yoga ve Meditasyon

Asana, ses bilimi, mudra, nefes teknikleri gibi kadim öğretilerin teknolojik ve bilimsel deneyimini, kendi kaynağınıza dönerek, özgünlüğünüzü keşfetmenize yönelik bir derstir. Her seviyeye açıktır.

Hamile Yogası

Hamilelik döneminin, bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak rahat geçmesine destek sunan dersler, anne ve bebeği doğuma hazırlayan bir deneyim sunar. 

Vinyasa Yoga

Seçilen bağlantılı pozlar ile  nefesle hizalanarak bir akış yaratılır. Bir pozun bitişi diğer pozun başlangıcıdır.  

Nefesinle uyumlanmak ve akış içerisinde pozları keşfetmek istersen matta buluşalım!

Yoganın Temelleri (Kapalı Grup Dersi)

Toplam 8 dersten oluşan bu program kapalı grup olarak verilmekte ve her derste;

* Patanjali Yoga Sutralarda geçen Yoganın sekiz kolu üzerinde paylaşımlar ile yoga felsefesine giriş

* Poz araştırmaları ile bedensel farkındalık 

* Meditasyon ve nefes çalışmaları ile içsel bir farkındalık geliştirerek yoganın temellerini atıyor olacağız. 

Hatha Yoga

Hatha yoga, bilinen en temel yoga stilidir. Nefes ve hareketin beraber akışının uygulandığı derslerdir.

Pozu anlamak, bedeni hissetmek, kendini keşfetmek istersen matta buluşalım!

Yoga Başlangıç

Temel yoga pozlarının ve akışlarının uygulandığı bu dersler yogaya yeni başlayanlar için uygundur.

Bedenini farketmek, hissetmek ve kendini hatırlamak istiyorsan matta buluşalım!

Temelden, güvenle ve şefkatle.

Power Yoga

Bir duruştan diğerine hızla geçerek nefesinizi vücudunuzun farklı hareketlerine bağlayacağınız güçlü ve dinamik derslerdir.

Egzersiz esnasında kalp atış hızını arttırarak vücudun temiz kanı ve oksijeni organlara daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayarak  kendini daha zinde, dinamik ve enerjik hissetmek istersen matta buluşalım!

Gayatri Yoga Flow

Hatha yoga temelleri üzerine inşa edilen, dans ve müzik ile iç içe akan somatik etkileri de olan, özgür bir vinyasa tarzıdır. Derslerde zihnin alıştığı uygulama biçiminin dışına çıkarak, fiziksel ve zihinsel sınırların fark edilmesi ve yumuşakça ötesine geçilmesi, hedeften ziyade kendiliğinden gelişen bir hal olarak yaşanır.

Yoga asanalarının müzik eşliğinde birbiri ardına  dans formunda aktığı,  Mantralar ve etnik enstürmanların yer yer eşlik ettiği dersler; doğaçlama çalışmaları, dinamik meditasyon, mantra meditasyon ya da yoga nidra ile sonlanır. 

Dans tadında, müzik eşliğinde hareket etmek istersen matta buluşalım!

Deep Stretch

Yin ve yang pozlarda nefes farkındalığı ile pozun içerisinde uzun süre kalınan, nefesin derinleşmesi ve yumuşaması ile bedeni hissetmeye yönelik derslerdir. 

Daha uzun, daha derin, daha esnek ve dahası için matta buluşalım. 

Yoga Terapi

Yoga Terapi, geleneksel hatha yoga sistemini damıtarak sunar ve kas-iskelet sistemini hizaya getirmeyi hedefler.

Pozlarda nefes ile hareket etmek kilit noktadır.

Nefesim nerdeyse ben ordayım prensibini izleyerek, zihnin olabileceği en rafine hali pratik etmek amaçlanır ; odaklanmak.

Her seviyeden katılımcı için uygundur.

Yeni Uzman ile Yoga Başlangıç (Freemium)

Temel yoga pozlarının ve akışlarının uygulandığı bu dersler yogaya yeni başlayanlar için uygundur.

Bedenini farketmek, hissetmek ve kendini hatırlamak istiyorsan matta buluşalım!

Temelden, güvenle ve şefkatle.

Asana Lab - S

Bu derslerde seçtiğimiz bir asana için ilerlerken, ders boyunca asanaya hazırlık, asananın incelikleri, dinamikleri ve hissi üzerinde çalışıyoruz. Hedef poza giderken yolun/sürecin keyfine bakmaya odaklandığımız derslerdir.

Her seviye katılımcıya açıktır.

Asana Lab - L

Bu dersler atölye niteliğinde asana grupları üzerinde daha detaylı çalıştığımız, asananın form, his ve form ötesi hallerini incelediğimiz derslerdir.

Her seviye katılımcıya açıktır. 

Mutlu Bayramlar

....

Jivamukti Yoga

Jivan ve Mukta kelimelerinin birleşiminden oluşmuş bu kelime yaşarken özgürleşen, aydınlanmış insan anlamındadır.

​Jivamukti Yoga, asanaların yanında Bhagavad Gita, Patanjali sutraları ve Hatha Yoga Pradipika’ya dayanmaktadır. Bu beş bin yıllık öğretilerin günümüzde de asanalar, nefes, meditasyon, bilinçli yaşam ve karma sistemini tanıyıp anlamak yoluyla insanın doğasında ve farkındalığında hala ne denli geçerli ve etkili olduğunu deneyimleme imkanı sağlayan bir ekol olduğundan, Jivamukti derslerinde (Nada Yoga) müzik ve sesle çalışma, felsefe (eski öğretilerin ışığında aydınlanmaya çalışma), adanma (Bhakti), şiddetsiz yaşam biçimi farkındalığı-bilinçli beslenme/yaşama (Ahimsa) ve meditasyon temel unsurlardır.

Her Seviye - Yoğun Pratik

Her seviyeden katılımcıya açık yoğun pratiklerin bazılarında hedeflenen asanalara adım adım götüren araçları paylaşılırken, bazılarında ise tüm bedeni hissetmeye yönelik akışlar aracılığıyla zihni, beden ve nefesle hizalamanın yolları paylaşılır.

Pranayama ve Meditasyon pratiğini içeren derslerdir.