Dersler

Meditasyon (Ücretsiz)

Meditasyon şimdi ve burada olmanın pratiğidir. Çalışma sırasında nefesi ve bedendeki hisleri izleriz. Mindfulness temelli meditasyon anlayışımız bedene, nefese ve zihnin doğasına yönelik açık, nazik ve yargısız bilinçli farkındalık geliştirmeyi amaçlar.

Freedom Vinyasa

Her bedenin farklı olduğu anlayışı ile akışlar içerisinde; oyunsu bir araştırma sunan derslerdir. Katı bir hiza tekniği sunmaz,  beden ve nefes farkındalığı ile kişiyi kendi sınırlarına nazikçe bakmaya yönlendirir. Etkili biçimde özgürlüğü ve hareket koordinasyonu sağlar.

Yin Yoga

Yin yoga kaslar ile değil, bütün vücudumuzu saran bağ dokular ile çalışır. Bütün vücudu serbest bırakarak girilen pozlarda dokuların yumuşayabilmesi için uzun süre kalınır. Bedensel etkileri kadar duygusal olarak da güçlü bir çalışma olan Yin Yoga’da pozların içerisinde uzun süre kalmak, yavaşlamayı, yumuşamayı, bırakmayı ve güven duygusunu da hatırlatır.

Her Seviye Yoga

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye her türlü pratiğe açık olan bu derste eğitmenin deneyimi ile pozlarda farklı varyasyonlar sunulan derslerdir.

Hamile Yogası

Hamilelik döneminini, bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak rahat geçmesine destek sunan dersler, anne ve bebeği doğuma hazırlayan bir deneyim sunar. 

Yin Yang Yoga

Yang akışların Yin pozlar ile tamamlandığı, aktif pozlardan pasif pozlara değişen akışlardan oluşan derslerdir. Her seviyeye açıktır.

Yoga Terapi

Yoga Terapi; kişinin bedenini ve zihnini tanımasını, kendi anatomik yapısına uygun pozlarla yoga pratiği yapabilmesini sağlar. Derslerde, nefeslerle yumuşak ve güvenli akışlara girilir. Nefeslerle yapılan tekrarlar sayesinde, kasılı hâlde kalmış olan kaslar gevşemeye; zayıf kaslar ise güçlenmeye başlar. Hem beden hem de sinir sistemi üzerinde harika etkileri vardır. Zihni sakinleştirir, stresi azaltmaya yardımcı olur. Dersler her seviyeden katılımcıya uygundur.

Ashtanga

.

Vinyasa

Vinyasa yoga, zihin ve bedende dengeyi sağlamak için hareket ve nefesi birbirine bağlayan bir yoga türüdür. Vinyasa yogada sürekli bir akış elde edilmesi için seçilen bağlantılı pozlar nefesle hizalanır. 

 

Hatha Yoga

Hatha yoga, bilinen en temel yoga stilidir. Nefes ve hareketin beraber akışının uygulandığı bir derstir. Her seviyeye açıktır.

Yoga Başlangıç Dersleri

Yogaya yeni başlayanlar için uygun, temel yoga pozlarının ve akışlarının yapıldığı derstir.

Yeni Uzman ile Temel Yoga (20 ₺)

Uzmanlık Programı'ndan yeni mezun olmuş uzmanların verdiği derslerde, mentör hocaların desteği ile hazırlanan başlangıç seviyesi dersleridir. Üye olmayan misafirlerimizin katılımına açıktır. 20 TL ile ücretlendirilir. 

Jivamukti Yoga

1984’te Sharon Gannon ve David Life tarafından derlenen bir yoga yöntemidir. Sanskritçe Jivan+Mukta kelimelerinin birleşmesinden oluşur. Jiva: bireysel ruh, Mukti: özgürlük. Yaşarken özgürleşmiş olan anlamına gelir. Jivamukti Yoga tüm yaşayan varlıklara merhamet göstererek aydınlanmaya giden yolların öğretilmesidir. Jivamukti metodu uluslararası kabul görmüş dokuz Hatha Yoga stilinden bir tanesidir.

Budokon

Budokon, Japonca  bu-do-kon kelimelerinden oluşan ''savaşçı ruhun yolu'' anlamına gelir. Hepimizin içinde olan savaşçıyı hatırlayıp uyandırmanın bir biçimi, ışığın ve erdemin savaşçısının yoludur. Savaş sanatları, yoga ve yaşam sanatları birliğinden oluşur. Pratikte klasik hatha yoga pozları, dövüş sanatları pozları ile uyum içerisinde bir akışla sergilenir. Bu akış ve pratik bize bedenimiz aracılığı ile içimizdeki enerjiyi ve gücü hatırlatır.