Dersler

Meditasyon

Mindfulness temelli çalışmalar ile beden ve nefes farkındalığına alan açan, meditasyon ve farkındalık pratiklerinin sunulduğu seanslardır. Oasis eğitmen ekibinin sunduğu meditasyonlar dışında, sizin için tasarlanmış meditasyon odasında dilediğiniz zaman meditasyon için oturabilirsiniz. Meditasyonlara katılım ücretsizdir.

Freedom Vinyasa

Her bedenin farklı olduğu anlayışı ile akışlar içerisinde; oyunsu bir araştırma sunan derslerdir. Katı bir hiza tekniği sunmaz,  beden ve nefes farkındalığı ile kişiyi kendi sınırlarına nazikçe bakmaya yönlendirir. Etkili biçimde özgürlüğü ve hareket koordinasyonu sağlar.

Restoratif Yoga

Battaniye, yoga bloğu, yastık gibi yardımcı malzemeler kullanarak kişinin, bedeni tam anlamıyla yerçekimine doğru derin bir gevşemeye bıraktığı yoga pratiğidir. Kas ve fiziksel güç özellikle kullanılmaz, oturarak veya yatarak yapılan duruşlarda uzun süreler kalınarak bedenin kendini bırakması yoluyla bedensel bir açılma ve zihinsel bir dinlenmeye ulaşılır.

Yin Yoga

Yin yoga kaslar ile değil, bütün vücudumuzu saran bağ dokular ile çalışır. Bütün vücudu serbest bırakarak girilen pozlarda dokuların yumuşayabilmesi için uzun süre kalınır. Bedensel etkileri kadar duygusal olarak da güçlü bir çalışma olan Yin Yoga’da pozların içerisinde uzun süre kalmak, yavaşlamayı, yumuşamayı, bırakmayı ve güven duygusunu da hatırlatır. Her seviyeye açıktır.

Temel Yoga

Yogaya yeni başlayanlar için uygun olan bu dersler, temel  pozları öğrenmek ve bedensel farkındalığı geliştirmek için alan açar.

Her Seviye Yoga

Yoga uygulamasında temel olan bedendeki hislere odaklanma anlayışının, derse katılan öğrencilerin fiziksel deneyimlerini gözeterek farklı varyasyonlar sunularak verildiği derslerdir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her türlü pratiğe açıktır.

İleri Seviye Yoga

Yoga pratiğine uzun zamandır devam eden, daha güçlendirici pozları denemek isteyenlere açık, dayanıklılık ve hiza araştırmasına dayanan derslerdir.

Tao Vinyasa

Tao Vinyasa; yoga, martial arts ve modern dansın biraraya gelerek incelikle kurgulanmasıyla geliştirilen bir yoga akış stilidir. Daha stabil olan yoga asanalarını, thai chi ve modern danstan aldığı hareketler ile daha akışkan hale getirir, geçişler keskin çizgilerden dairesel formlara dönüşmeye başlar. Her seviyeye uygundur.

Jivamukti Yoga

1984’te Sharon Gannon ve David Life tarafından derlenen bir yoga yöntemidir. Sanskritçe Jivan+Mukta kelimelerinin birleşmesinden oluşur. Jiva: bireysel ruh, Mukti: özgürlük. Yaşarken özgürleşmiş olan anlamına gelir. Jivamukti Yoga tüm yaşayan varlıklara merhamet göstererek aydınlanmaya giden yolların öğretilmesidir. Jivamukti metodu uluslararası kabul görmüş dokuz Hatha Yoga stilinden bir tanesidir.

Yin Yang

Yang akışların Yin pozlar ile tamamlandığı, aktif pozlardan pasif pozlara değişen akışlardan oluşan derslerdir. Her seviyeye açıktır.

Pilates

Nefes farkındalığı eşliğinde merkez bölgeyi güçlendiren ve bedeninizin tüm potansiyelini keşfedeceğiniz derslerdir.

All Levels Yoga (English Class)

This class is offering different variations of the poses by considering the physical condition of the attendant practitioners. It provides the understanding of focusing on the sensations in the body which is the basis of yoga practice. This class is welcoming for all levels of practitioners.

Yeni Uzman Temel Yoga Dersi (20 ₺)

Uzmanlık Programı'ndan yeni mezun olmuş uzmanların verdiği derslerde, mentör hocaların desteği ile hazırlanan başlangıç seviyesi dersleridir. Üye olmayan misafirlerimizin katılımına açıktır. 20 TL ile ücretlendirilir. 

Ashtanga Yoga

Nefes ve hareketin senkronizasyonu ile yapılan birbiri ardına ilerleyen poz serilerinden oluşan Ashtanga pratiğinde meditatif alan açılırken fiziksel bir arınma da gerçekleşir.

Iyengar Yoga

Yoga pozlarının vücuda ve zihne derin etki etmesi için ideal pozlamayı workshop derinliğinde anlatan derslerde, farklı beden yapısına göre pozun nasıl modifiye edilmesi veya desteklenmesi gerektiği aktarılıyor. Her seviyeye uygundur.

Kundalini Yoga ve Meditasyon

Asana, ses bilimi, mudra, nefes teknikleri gibi kadim öğretilerin teknolojik ve bilimsel deneyimini, kendi kaynağınıza dönerek, özgünlüğünüzü keşfetmenize yönelik bir derstir. Her seviyeye açıktır.

Hamile Yogası

Hamilelik döneminini, bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak rahat geçmesine destek sunan dersler, anne ve bebeği doğuma hazırlayan bir deneyim sunar. 

PlayFlow

PlayFlow dersleri, hareket pratiğine müzikli, muzip ve oyuncul bir yorum katarken, duruşlar ve hareketler sayesinde bedende oyuncul bir akış araştırması sunuyor.  Her seviyeye açıktır.

Sanat Terapi

Bu ders ile kendinize bile anlatamadıklarınızı, ifade edilmemiş duyguları, kanamayan ama geçmeyen de yaraları, var olmasıyla başa çıktığımızı sandığımız blokajlarımızı, kendimiz zannettiğimiz ama özümüzle hiç bağı olmayan bizi çizerek, boyayarak, dansın içine karıştırarak, şarkılara katarak, müziğe batırarak, çığlıklara boğarak, severek, göz göze bakarak ve kalplere dokunarak; yani yeni bir şeyler yaparak iyileştirmeye bir adım yaklaşacaksınız. Bunu yaparken korkmayacak, yargılanmayacak, açıklamak zorunda olmayacaksınız. Sadece içinde olacak ve hissedeceksiniz...

Fit Flow

.

Yogalates

Yogalates’te, yoganın bedenden keyif alma ve zihin terbiyesi meyvelerinden faydalanırken, pilates ile bölgesel çalışmalar yapılarak hızlı bir şekilde beden forma sokulur. Bu iki kardeş disiplin bir arada uygulandığında hedeflenen bedene hızlıca kavuşulurken, ruhsal olarak da rahatlama elde edilir. Bu güçlülük ve rahatlık hali zamanla matın dışına taşarak, yaşam kalitesini ve motivasyonu arttırır.

Gayatri Yoga Flow

   

Terapötik Akış

Klasik hatha yoga pozları, restoratif yoga ve yoga terapi yaklaşımından esinlenerek nefes ve hareket bütünlüğü içinde, kas iskelet sistemini yapılandıran onarıcı bir ders kurgusudur.

Vinyasa Yoga

Vinyasa yoga, zihin ve bedende dengeyi sağlamak için hareket ve nefesi birbirine bağlayan bir yoga türüdür. Vinyasa yogada sürekli bir akış elde edilmesi için seçilen bağlantılı pozlar nefesle hizalanır. Genellikle yukarıya doğru açılmanın olduğu pozlarda nefes alınırken, aşağı kapanma veya öne bükülmelerin yer aldığı pozlarda nefes verilir.

Budokon Yoga

Budokon japonca  bu-do-kon kelimelerinden oluşan ''savaşçı ruhun yolu'' anlamına gelir. Hepimizin içinde olan savaşçıyı hatırlayıp uyandırmanın bir biçimi, ışığın ve erdemin savaşçısının yoludur. Savaş sanatları, yoga ve yaşam sanatları birliğinden oluşur. Pratikte klasik hatha yoga pozları, dövüş sanatları pozları ile uyum içerisinde bir akışla sergilenir. Bu akış ve pratik bize bedenimiz aracılığı ile içimizdeki enerjiyi ve gücü hatırlatır.

Sandalye Yogası

Güvenli sınırlar içinde, kapsamlı hareket serilerinden oluşur. Üst ve alt bedene ulaşan yoga pozlarının sandalye üzerinde ya da sandalyeden destek alarak uygulamaları mevcuttur. Tüm gün oturarak bilgisayar başında çalışanlar ve ileri yaş ya da mat üzerinde yoga yapmakta zorlananlar için uygun bir derstir.

Yoganın Temelleri (Kapalı Grup Dersi)

Toplam 8 dersten oluşan bu program kapalı grup olarak verilmekte ve her derste;

* Patanjali Yoga Sutralarda geçen Yoganın sekiz kolu üzerinde paylaşımlar ile yoga felsefesine giriş

* Poz araştırmaları ile bedensel farkındalık 

* Meditasyon ve nefes çalışmaları ile içsel bir farkındalık geliştirerek yoganın temellerini atıyor olacağız. 

Hatha Yoga

Hatha yoga, bilinen en temel yoga stilidir. Nefes ve hareketin beraber akışının uygulandığı bir derstir. Her seviyeye açıktır.

Dinamik Yoga

İnsanı bedeninin zekası ile bütünlük içinde hareket etmeye davet ederken farkındalığı içeride tutan; yoga, pilates, dans gibi farklı hareket tekniklerinden esinlenen, hareket kalıpları ile merkez kas gruplarını ve duruşu güçlendiren bir ders kurgusu. Pratiğin sonuna doğru nefes ve meditasyon ile derin bir içe bakış sağlanmaktadır.