Dersler

Meditasyon (Ücretsiz)

Mindfulness temelli çalışmalar ile beden ve nefes farkındalığına alan açan, meditasyon ve farkındalık pratiklerinin sunulduğu seanslardır. Oasis eğitmen ekibinin sunduğu meditasyonlar dışında, sizin için tasarlanmış meditasyon odasında dilediğiniz zaman meditasyon için oturabilirsiniz. Meditasyonlara katılım ücretsizdir.

Freedom Vinyasa

Her bedenin farklı olduğu anlayışı ile akışlar içerisinde; oyunsu bir araştırma sunan derslerdir. Katı bir hiza tekniği sunmaz,  beden ve nefes farkındalığı ile kişiyi kendi sınırlarına nazikçe bakmaya yönlendirir. Etkili biçimde özgürlüğü ve hareket koordinasyonu sağlar.

Restoratif Yoga

Battaniye, yoga bloğu, yastık gibi yardımcı malzemeler kullanarak kişinin, bedeni tam anlamıyla yerçekimine doğru derin bir gevşemeye bıraktığı yoga pratiğidir. Kas ve fiziksel güç özellikle kullanılmaz, oturarak veya yatarak yapılan duruşlarda uzun süreler kalınarak bedenin kendini bırakması yoluyla bedensel bir açılma ve zihinsel bir dinlenmeye ulaşılır.

Yin Yoga

Yin yoga kaslar ile değil, bütün vücudumuzu saran bağ dokular ile çalışır. Bütün vücudu serbest bırakarak girilen pozlarda dokuların yumuşayabilmesi için uzun süre kalınır. Bedensel etkileri kadar duygusal olarak da güçlü bir çalışma olan Yin Yoga’da pozların içerisinde uzun süre kalmak, yavaşlamayı, yumuşamayı, bırakmayı ve güven duygusunu da hatırlatır. Her seviyeye açıktır.

Temel Yoga

Yogaya yeni başlayanlar için uygun olan bu dersler, temel  pozları öğrenmek ve bedensel farkındalığı geliştirmek için alan açar.

Her Seviye Yoga

Yoga uygulamasında temel olan bedendeki hislere odaklanma anlayışının, derse katılan öğrencilerin fiziksel deneyimlerini gözeterek farklı varyasyonlar sunularak verildiği derslerdir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her türlü pratiğe açıktır.

İleri Seviye Yoga

Yoga pratiğine uzun zamandır devam eden, daha güçlendirici pozları denemek isteyenlere açık, dayanıklılık ve hiza araştırmasına dayanan derslerdir.

Tao Vinyasa

Tao Vinyasa; yoga, martial arts ve modern dansın biraraya gelerek incelikle kurgulanmasıyla geliştirilen bir yoga akış stilidir. Daha stabil olan yoga asanalarını, thai chi ve modern danstan aldığı hareketler ile daha akışkan hale getirir, geçişler keskin çizgilerden dairesel formlara dönüşmeye başlar. Her seviyeye uygundur.

Jivamukti Yoga

1984’te Sharon Gannon ve David Life tarafından derlenen bir yoga yöntemidir. Sanskritçe Jivan+Mukta kelimelerinin birleşmesinden oluşur. Jiva: bireysel ruh, Mukti: özgürlük. Yaşarken özgürleşmiş olan anlamına gelir. Jivamukti Yoga tüm yaşayan varlıklara merhamet göstererek aydınlanmaya giden yolların öğretilmesidir. Jivamukti metodu uluslararası kabul görmüş dokuz Hatha Yoga stilinden bir tanesidir.

Yin Yang

Yang akışların Yin pozlar ile tamamlandığı, aktif pozlardan pasif pozlara değişen akışlardan oluşan derslerdir. Her seviyeye açıktır.

Reformer Pilates (Özel Paket - Birebir Seans)

Nefes farkındalığı eşliğinde merkez bölgeyi güçlendiren ve bedeninizin tüm potansiyelini keşfedeceğiniz derslerdir.

All Levels Yoga (English Class)

This class is offering different variations of the poses by considering the physical condition of the attendant practitioners. It provides the understanding of focusing on the sensations in the body which is the basis of yoga practice. This class is welcoming for all levels of practitioners.

Yeni Uzman Temel Yoga Dersi

Uzmanlık Programı'ndan yeni mezun olmuş uzmanların verdiği derslerde, mentör hocaların desteği ile hazırlanan başlangıç seviyesi dersleridir. Üye olmayan misafirlerimizin katılımına açıktır. 20 TL ile ücretlendirilir. 

Ashtanga Yoga

Nefes ve hareketin senkronizasyonu ile yapılan birbiri ardına ilerleyen poz serilerinden oluşan Ashtanga pratiğinde meditatif alan açılırken fiziksel bir arınma da gerçekleşir.

Iyengar Yoga

Yoga pozlarının vücuda ve zihne derin etki etmesi için ideal pozlamayı workshop derinliğinde anlatan derslerde, farklı beden yapısına göre pozun nasıl modifiye edilmesi veya desteklenmesi gerektiği aktarılıyor. Her seviyeye uygundur.

Kundalini Yoga ve Meditasyon

Asana, ses bilimi, mudra, nefes teknikleri gibi kadim öğretilerin teknolojik ve bilimsel deneyimini, kendi kaynağınıza dönerek, özgünlüğünüzü keşfetmenize yönelik bir derstir. Her seviyeye açıktır.

Hamile Yogası

Hamilelik döneminini, bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak rahat geçmesine destek sunan dersler, anne ve bebeği doğuma hazırlayan bir deneyim sunar. 

Fit Flow

.

Gayatri Yoga Flow

   

Terapötik Akış

Klasik hatha yoga pozları, restoratif yoga ve yoga terapi yaklaşımından esinlenerek nefes ve hareket bütünlüğü içinde, kas iskelet sistemini yapılandıran onarıcı bir ders kurgusudur.

Vinyasa Yoga

Vinyasa yoga, zihin ve bedende dengeyi sağlamak için hareket ve nefesi birbirine bağlayan bir yoga türüdür. Vinyasa yogada sürekli bir akış elde edilmesi için seçilen bağlantılı pozlar nefesle hizalanır. Genellikle yukarıya doğru açılmanın olduğu pozlarda nefes alınırken, aşağı kapanma veya öne bükülmelerin yer aldığı pozlarda nefes verilir.

Budokon Yoga

Budokon japonca  bu-do-kon kelimelerinden oluşan ''savaşçı ruhun yolu'' anlamına gelir. Hepimizin içinde olan savaşçıyı hatırlayıp uyandırmanın bir biçimi, ışığın ve erdemin savaşçısının yoludur. Savaş sanatları, yoga ve yaşam sanatları birliğinden oluşur. Pratikte klasik hatha yoga pozları, dövüş sanatları pozları ile uyum içerisinde bir akışla sergilenir. Bu akış ve pratik bize bedenimiz aracılığı ile içimizdeki enerjiyi ve gücü hatırlatır.

Yoganın Temelleri (Kapalı Grup Dersi)

Toplam 8 dersten oluşan bu program kapalı grup olarak verilmekte ve her derste;

* Patanjali Yoga Sutralarda geçen Yoganın sekiz kolu üzerinde paylaşımlar ile yoga felsefesine giriş

* Poz araştırmaları ile bedensel farkındalık 

* Meditasyon ve nefes çalışmaları ile içsel bir farkındalık geliştirerek yoganın temellerini atıyor olacağız. 

Hatha Yoga

Hatha yoga, bilinen en temel yoga stilidir. Nefes ve hareketin beraber akışının uygulandığı bir derstir. Her seviyeye açıktır.

Dinamik Yoga

İnsanı bedeninin zekası ile bütünlük içinde hareket etmeye davet ederken farkındalığı içeride tutan; yoga, pilates, dans gibi farklı hareket tekniklerinden esinlenen, hareket kalıpları ile merkez kas gruplarını ve duruşu güçlendiren bir ders kurgusu. Pratiğin sonuna doğru nefes ve meditasyon ile derin bir içe bakış sağlanmaktadır.

Mindfulness Temelli Çocuk Programı

5-8 yaş arası çocuklar için hazırlanmış özel ders içerikleri;

1. Hafta - Nefesimi izliyorum; Bu çalışmada nefes aldığımızın farkında olacağız. Nefesini izlemeye ne dersin?

2. Hafta - Bedenimi tanıyorum; Biliyor musun? Bedenimiz bize bazı sinyaller verir. Nasıl duyacağımızı deneyelim mi?

3. Hafta - Hislerin Kralı; Dört temel his; korku, öfke, üzüntü ve mutluluk. Haydi hislerimizin farkında olalım.

4. Hafta - İç Sinemamız; Gözlerini kapattığında bir çok şey görebildiğini biliyor muydun?

Yoga Başlangıç

Yogaya yeni başlayanlar için uygun, temel yoga pozlarının ve akışlarının yapıldığı derstir.

Aikido (Özel Paket)

Aikido, müsabakası olmayan, rekabete dayanmayan geleneksel bir Japon savaş sanatıdır. Partnerle çalışılır,

bir kişi saldıran rolündeyken diğeri savunan rolündedir. Aikido tekniklerinden birini kullanarak saldırıdan

kurtulmak, saldıranı etkisiz hale getirmek amaçlanır. Kurucusunun dünya görüşü ve felsefesi, aikido sanatını

fiziksel ve ilkesel olarak oldukça etkilemiştir. Kurucunun “Masakatsu agatsu” (Gerçek zafer,

kişinin kendine karşı zaferidir) sözü, onun aikido vasıtasıyla yaymak istediği mesajı ortaya koymaktadır.

Aikido hem kişinin kendini fiziksel olarak savunmayı öğrenmesini hem de kendini geliştirmesini, egosunu

yenmesini, serinkanlı ve barışçıl olmasını amaçlar.

Vinyasa & More

Başta farklı yoga stilleri olmak üzere; modern dans, fiziksel tiyatro, tai chi vb. birçok farklı hareket disiplininin birleştirildiği akışların yer aldığı derslerdir. Nefes ve hareket birlikte akarken, zihnin hareket kalıplarından uzaklaşmasını sağlamaktadır.

Sabah Kahvesi

Bir çoğumuzun sabah kalktığında ilk yaptığı şeylerden biri kahve içmek. Kahvenin, bağımlılık yaratan etkisi sadece uyarıcı oluşundan değil, dopamini arttırıyor olmasından da kaynaklanıyor. Sana tüm günü daha uyanık geçirmen için başka bir alternatif sunuyoruz.

Sabah Kahvesi niyetine sabah yogası. Yoga ile esnemek, güçlenmek, meditasyon ile daha uyanık bir gün geçirmek isteyen herkese açık. Sonrasında birlikte içeceğimiz bir fincan kahve de pratiğimizin hatrına olsun.

Power Yoga

Power Yoga dayanıklılık ve güç kazanmaya odaklanan bir yoga disiplinidir. Hızlı, tempolu ve yoğun bir aktivitedir. Bir duruştan diğerine hızla geçerek nefesinizi vücudunuzun farklı hareketlerine bağlarsınız.

Power Yoga, egzersiz esnasında kalp atış hızını arttırarak vücudun temiz kanı ve oksijeni organlara daha hızlı bir şekilde ulaştırmasına yardım eder. Bu da gün içerisinde kendini daha zinde, dinamik ve enerjik hissetmeni sağlar.

Temel olarak vücudunu eğitebilmene destek olur. Power Yoga'da bazı farklı duruşlar bulunur. Bu duruşlar vücudun farklı noktalarını güçlendirmeye yöneliktir. Bu disiplin sayesinde vücudunun zayıf olan bölgelerini tanıyıp kendini geliştirebilirsin.

 

Movement

Bu derste hareket bakış açısı ile tüm bedeni kapsayan çalışmalar yapılır. Bedenimize ve hareket edişimize farklı bir bakış açısı geliştirmek amaçlanır. Kompleks hareket referansları ve akış çalışmaları içerir.

Bu derslerde omurga farkındalığı, zemin bağlantısı, koordinasyon, obje manipulasyonu ve hareket modelleri üzerinde çalışılmaktadır.

Dans Yoga Akış

DansYoga Akış her derste farklı bir teması olan, hatha yoga temelleri üzerine inşa edilen, dans ve müzik ile iç içe akan somatik etkileri de olan, özgür bir vinyasa tarzıdır. DansYoga akış derslerinde fiziksel uygulama; nefes-omurga ilişkisine odaklanarak ve tekrara dayalı yumuşak ve güçlü akışlarla asanaların fiziksel bir “çaba” halinden çıkarılıp, bir “oluş” haline getirilmesi esasına dayanır. Derslerde zihnin alıştığı uygulama biçiminin dışına çıkarak, fiziksel ve zihinsel sınırların fark edilmesi ve yumuşakça ötesine geçilmesi, hedeften ziyade kendiliğinden gelişen bir hal olarak yaşanır.

Ders, yoga asanalarının müzik eşliğinde birbiri ardına aktığı bir dans formunda devam ederken, kişinin kendine ve bedenine dair farkındalığı da artar. Mantralar ve etnik enstürmanların yer yer eşlik ettiği ders, doğaçlama çalışmaları, dinamik meditasyon, mantra meditasyon ya da yoga nidra ile sonlanır.

Ashtanga Led

.