Dersler

Mindfulness Meditasyonu (Ücretsiz)

Breathing Mind eğitmenleri tarafından hazırlanan ve sunulan meditasyon saatlerinde, mindfulness temelli çalışmalar ile beden ve nefes farkındalığına alan açabilirsiniz. Meditasyonlara katılım ücretsizdir.

Freedom Vinyasa

Her bedenin farklı olduğu anlayışı ile akışlar içerisinde; oyunsu bir araştırma sunan derslerdir. Katı bir hiza tekniği sunmaz,  beden ve nefes farkındalığı ile kişiyi kendi sınırlarına nazikçe bakmaya yönlendirir. Etkili biçimde özgürlüğü ve hareket koordinasyonu sağlar.

Restoratif Yoga

Battaniye, yoga bloğu, yastık gibi yardımcı malzemeler kullanarak kişinin, bedeni tam anlamıyla yerçekimine doğru derin bir gevşemeye bıraktığı yoga pratiğidir. Kas ve fiziksel güç özellikle kullanılmaz, oturarak veya yatarak yapılan duruşlarda uzun süreler kalınarak bedenin kendini bırakması yoluyla bedensel bir açılma ve zihinsel bir dinlenmeye ulaşılır.

Yin Yoga

Yin yoga kaslar ile değil, bütün vücudumuzu saran bağ dokular ile çalışır. Bütün vücudu serbest bırakarak girilen pozlarda dokuların yumuşayabilmesi için uzun süre kalınır. Bedensel etkileri kadar duygusal olarak da güçlü bir çalışma olan Yin Yoga’da pozların içerisinde uzun süre kalmak, yavaşlamayı, yumuşamayı, bırakmayı ve güven duygusunu da hatırlatır. Her seviyeye açıktır.

Temel Yoga

Yogaya yeni başlayanlar için uygun olan bu dersler temel  pozları öğrenmek ve bedensel farkındalığı geliştirmek için alan açar.

Her Seviye Yoga

Eğitmenin deneyimi ile pozlarda farklı varyasyonların sunulduğu derslerdir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye her türlü pratiğe açıktır. 

İleri Seviye Yoga

Yoga pratiğine uzun zamandır devam eden, daha güçlendirici pozları denemek isteyenlere açık, dayanıklılık ve hiza araştırmasına dayanan derslerdir.

Tao Vinyasa

Tao Vinyasa; yoga, martial arts ve modern dansın biraraya gelerek incelikle kurgulanmasıyla geliştirilen bir yoga akış stilidir. Daha stabil olan yoga asanalarını, thai chi ve modern danstan aldığı hareketler ile daha akışkan hale getirir, geçişler keskin çizgilerden dairesel formlara dönüşmeye başlar. Her seviyeye uygundur.

Jivamukti Yoga

1984’te Sharon Gannon ve David Life tarafından derlenen bir yoga yöntemidir. Sanskritçe Jivan+Mukta kelimelerinin birleşmesinden oluşur. Jiva: bireysel ruh, Mukti: özgürlük. Yaşarken özgürleşmiş olan anlamına gelir. Jivamukti Yoga tüm yaşayan varlıklara merhamet göstererek aydınlanmaya giden yolların öğretilmesidir. Jivamukti metodu uluslararası kabul görmüş dokuz Hatha Yoga stilinden bir tanesidir.

Yin Yang

Yang akışların Yin pozlar ile tamamlandığı, aktif pozlardan pasif pozlara değişen akışlardan oluşan derslerdir. Her seviyeye açıktır.

Pilates

Nefes farkındalığı eşliğinde merkez bölgeyi güçlendiren ve bedeninizin tüm potansiyelini keşfedeceğiniz derslerdir.

Dharma Yoga

Klasik ve modern yoga uygulamalarını bir araya getiren, beden ve zihin seviyesinde esneklik, güç ve denge kazandıracak şekilde kurgulanan derslerdir.

Yeni Uzman Temel Yoga Dersi (10 ₺)

Uzmanlık Programı'ndan yeni mezun olmuş uzmanların verdiği derslerde, mentör hocaların desteği ile hazırlanan başlangıç seviyesi dersleridir. Üye olmayan misafirlerimizin katılımına açıktır. 10 TL ile ücretlendirilir. 

Ashtanga Yoga

Nefes ve hareketin senkronizasyonu ile yapılan birbiri ardına ilerleyen poz serilerinden oluşan Ashtanga pratiğinde meditatif alan açılırken fiziksel bir arınma da gerçekleşir.

Iyengar Yoga

Yoga pozlarının vücuda ve zihne derin etki etmesi için ideal pozlamayı workshop derinliğinde anlatan derslerde, farklı beden yapısına göre pozun nasıl modifiye edilmesi veya desteklenmesi gerektiği aktarılıyor. Her seviyeye uygundur.

Kundalini Yoga ve Meditasyon

Asana, ses bilimi, mudra, nefes teknikleri gibi kadim öğretilerin teknolojik ve bilimsel deneyimini, kendi kaynağınıza dönerek, özgünlüğünüzü keşfetmenize yönelik bir derstir.

Her seviyeye açıktır.

Hamile Yogası

Hamilelik döneminini, bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak rahat geçmesine destek sunan dersler, anne ve bebeği doğuma hazırlayan bir deneyim sunar. 

PlayFlow

PlayFlow dersleri, hareket pratiğine müzikli, muzip ve oyuncul bir yorum katarken, duruşlar ve hareketler sayesinde bedende oyuncul bir akış araştırması sunuyor. 

Her seviyeye açıktır.

Power Yoga

Power Yoga dersleri sporcuların esnekliğini ve gücünü arttırması için tasarlanmış akıcı bir stildir. Stüdyonun 28-30 derece arasında ısıtılması ve terlemeyi sağlaması önemlidir. Birbirini takip eden ve nefes akışıyla kombine edilen, ağırlıklı olarak ayakta uygulanan asanalar bedenin dayanıklılık, güç, esneklik ve denge kazanmasını sağlar.

Zihnin an içine kilitlenmesi de doğal olarak bu akışla birlikte gelen kazanımlardan biridir.

Her seviyeden öğrenci katılabilir.

Fit Flow

.

Yogalates

Yoga ve pilatesin birleştiği bir ders.

Gayatri Yoga Flow

   

Yoga Terapi

Bedeninde belirli deformasyonu ve kronik boyun,sırt ve bel ağrıları olanlar, masa başı işi yapanlar ve gündelik hayatlarında biraz yavaşlamaya ihtiyaç duyanlar için uygun bir çalışmadır.

Her yaştan ve her seviyeden katılımcıya açık ve rahatlıkla uygulanabilir.

Yoganın bir alt kolu olan Yoga Terapi, nefes, beden ve zihindeki tıkanıklıkları azaltarak sistemin yeniden dengeye gelmesine odaklanır. Temeli Patanjali yoga ve ayurvedaya dayanır. Çalışma esnasında duruma özel adaptasyonlar ile fiziksel ve enerjetik olarak eksik olanın tamamlanması, fazla olanın dengelenmesi ve bütünlüğün yeniden kurulmasını destekler.

Vinyasa Yoga

   

Birlik Meditasyonu

   

Mindfulness Meditasyon

    

Budokon Yoga

   

Sandalye Yogası

   

Her Seviye Yoga (10 ₺)

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye her türlü pratiğe açık olan bu derste eğitmenin deneyimi ile pozlarda farklı varyasyonlar sunulan derslerdir.

Dışardan katılımın ders başına 10₺ olduğu bu derslere üyelerimiz ücret ödemeden katılabilirler.

Yoganın Temelleri

    

Hatha Yoga

Hatha yoga, bilinen en temel yoga stilidir. Nefes ve hareketin beraber akışının uygulandığı bir derstir.

Her seviyeye açıktır.

Dinamik Yoga